مسابقه تک سوالی – معمای ناخدای باهوش و دزد

[ult_buttons btn_title=”جایزه : 1500 سکه برای 5 نفر” btn_align=”ubtn-center” btn_size=”ubtn-custom” btn_width=”200″ btn_height=”55″ btn_padding_left=”5″ btn_padding_top=”0″ btn_bg_color=”#ffffff” btn_hover=”ubtn-fade-bg” btn_bg_color_hover=”#1e73be” btn_title_color_hover=”#ffffff” icon_size=”32″ btn_icon_pos=”ubtn-sep-icon-at-left” btn_border_style=”solid” btn_color_border=”#1e73be” btn_color_border_hover=”#1e73be” btn_border_size=”1″ btn_radius=”3″ el_class=”button button2″ btn_font_size=”13″]

5 نفر بنده خوش شانس این مسابقه:

نام جایزه
علی سالاری
300 سکه
pasargad
300 سکه
حامد مهرنوش 300 سکه
مجید میرطاهری
300 سکه
سید حسین شاکری
300 سکه

سوال این مسابقه :

یک کشتی ژاپنی در مسیر بازگشت از اقیانوس آرام به سمت ساحل می باشد. از آنجایی که دریا آرام بود ناخدا تصمیم گرفت که به حمام برود. قبل از رفتن به حمام، ساعت و دستبند طلای خود را روی قفسه کنار حمام گذاشت. وقتی ناخدا از حمام برگشت دستبند طلا و ساعتش ناپدید شده بودند. او سریعا 4 خدمه خود را فراخواند و از آن ها پرسید که در زمان حمام کردنش در حال چه کاری بودند؟
1- مرد فرانسوی، آشپز : من در آشپزخانه در حال درست کردن غذا برای همه بودم.
2- مرد روسی، مهندس : من در موتوخانه در حال بررسی موتور کشتی بودم.
3- مرد ایتالیایی، خدمتکار : من دیدم که پرچم روی عرشه وارونه شده است و در حال درست کردن آن بودم.
4- مرد اسپانیایی، کمک ناخدا : من خیلی خسته بودم و یک چرت کوتاه زدم.
ناخدا از پاسخ هایی که خدمه به او دادند به سرعت دزد را پیدا کرد. به نظر شما دزد چه کسی میتواند باشد؟ چرا؟

[ultimate_exp_section title=”مشاهده جواب این مسابقه” new_title=”جواب این مسابقه” text_color=”#ffffff” background_color=”#965a7b” text_hovercolor=”#ffffff” bghovercolor=”#966a82″ title_active=”#ffffff” title_active_bg=”#475059″ cnt_bg_color=”#475059″ exp_effect=”fadeToggle”]

جواب این مسابقه :

مرد ایتالیایی خدمتکار دزد ناشی این ماجرا می باشد. زیرا با توجه به این موضوع که در صورت سوال بیان شده کشتی ژاپنی می باشد، لذا می بایستی پرچمی که در این کشتی نصب شده پرچم کشور ژاپن باشد و از آنجایی که پرچم کشور ژاپن بصورت یک دایره قرمز رنگ در زمینه سفید می باشد، پس وارونگی این پرچم معنی ندارد زیرا یک دایره اگر بالا و پایین هم بشود بازهم به شکل دایره باقی می ماند و تغییری صورت نمی گیرد.
با توجه به این مورد، سخن مرد خدمتکار ایتالیایی که ادعای درست کردن وارونگی پرچم را کرده نادرست بوده و او یک دروغ آشکار گفته است.پس با توجه یه این دروغ، او در زمان حمام ناخد؛ دست به دزدی وسایل ناخدا زده است.

[/ultimate_exp_section]